بهترین دکتر جراح تیروئید اصفهان | متخصص جراحی تیروئید در اصفهان

این مقاله تخصصی در مورد بهترین دکتر جراح تیروئید اصفهان ( متخصص جراحی تیروئید در اصفهان ) نوشته شده است. شاید برای شما هم این سوالات ایجاد شده باشد که بهترین دکتر جراح تیروئید اصفهانکیست ؟  پس لطفا تا آخر این مقاله تخصصی , با ما همراه باشید.

بهترین دکتر جراح تیروئید اصفهان

اگر به دنبال متخصص جراحی تیروئید در اصفهان هستید, ما به شما کلینک تخصصی و فوق تخصصی دکتر بهنام یزدانی فوق تخصصی جراحی قفسه سینه و توراکوسوپی را پیشنهاد میکنیم. دکتر یزدانی دارای سابقه درخشان بیش از 20 سال در زمینه خدمات تخصصی جراحی می باشد  .

جراحی تیروئید
بررسی اجمالی
تیروئیدکتومی یک جراحی برای برداشتن تمام غده تیروئید است. تیروئید شما یک غده پروانه ای شکل است که در ریشه گردن شما قرار گرفته است. این غده هورمون هایی تولید می‌کند که همه‌ی جنبه های سوخت و ساز شما، از نرخ ضربان قلب تا چگونگی سرعت سوزاندن کالری را در بر می‌گیرد.
تیروئیدکتومی برای درمان اختلالات تیروئید، مثل سرطان، بزرگ شدن تیروئید (گواتر) و پرکاری تیروئید، استفاده می‌شود.
اینکه چه مقدار از غده تیروئید شما در حین تیروئیدکتومی برداشته شود به جراحی بستگی دارد. اگر فقط بخشی از غده تیروئید شما برداشته شود، شما قادر خواهید بود تا یک تیروئید با فعالیت طبیعی بعد از جراحی داشته باشید. اگر تمام غده تیروئید شما برداشته شود، شما نیاز به درمان روزانه با هورمون های تیروئید دارید تا جایگزین عملکرد طبیعی تیروئید شما شود.
چرا این عمل انجام می‌شود؟
تیروئیدکتومی ممکن است برای شرایطی پیشنهاد شود مانند:
سرطان تیروئید. سرطان عمده ترین دلیل تیروئیدکتومی است. اگر شما سرطان تیروئید دارید =، در صورت برداشته نشدن همه‌ی آن تیروئید قابل درمان است.
بزرگ شدن تیروئید (گواتر). برداشتن تمام بخش های تیروئید شما یک گزینه است که در صورتیکه شما دارای یک گواتر بزرگ باشید که باعث ناراحتی یا نفس تنگی شود، یا در برخی موارد، گواتر باعث پرکاری تیروئید شود، انجام می‌شود.
تیروئید پرکار. تیروئید پرکار شرایطی است که غده تیروئید شما هورمون تیروکسین زیادی ترشح کند. اگر شما با دارو های ضد تیروئید مشکل دارید و ید درمانی رادیواکتیو را هم نمی‌خواهید، تیروئیدکتومی می‌تواند یک گزینه باشد.
گره های تیروئید نامشخص یا مشکوک. برخی گره های تیروئید بعد از بیوپسی با سوزن مشخص نیست که سرطانی هستند یا غیر سرطانی. دکتر ها ممکن است پیشنهاد دهند که مردمی که این نوع گره ها را دارند، در صورتیکه محتمل به سرطانی بودن باشند تحت تیرودکتومی قرار بگیرند.
خطرات:
تیرودکتومی به طور عمومی یک روش ایمن است. اما با هر نوع جراحی، تیرودکتومی احتمال خطرات پیچیده‌‌ای دارد.
خطرات بالقوه شامل موارد زیر هستند:
-خونریزی
-عفونت
سطح هورمون پاراتیروئید پایین سبب آسیب های جراحی یا برداشتن غده های پاراتیروئید می‌شوند. این غده ها در پشت تیروئید شما قرار دارند و کلسیم خون را تنظیم می‌کنند.
-انسداد راه های هوایی به علت خونریزی است
-خستگی دائمی یا ضعف صدا مربوط به آسیب عصبی است.
غذا و دارو ها
اگر شما پرکاری تیروئید دارید، دکتر شما ممکن است دارو هایی مانند محلول پتاسیم و ید برای تنظیم عملکرد تیروئید و کاهش خطر خونریزیري، تجویز کند.
شما احتمالا زمان مشخصی قبل از عمل را نباید چیزی بخورید، تا بدین ترتیب از پیچیدگی هاری بیهوشی جلوگیری شود. دکتر ممکن است دستور العمل های خاصی را برای شما تامین کند.
مرجع:
https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/thyroidectomy/about/pac-20385195

نوشتهٔ پیشین
بهترین دکتر جراح ریه اصفهان | متخصص جراحی ریه در اصفهان
نوشتهٔ بعدی
بهترین دکتر جراح عمومی اصفهان | متخصص جراحی عمومی در اصفهان