بهترین دکتر جراح ریه اصفهان | متخصص جراحی ریه در اصفهان

این مقاله تخصصی در مورد بهترین دکتر جراح ریه اصفهان ( متخصص جراحی ریه در اصفهان ) نوشته شده است. شاید برای شما هم این سوالات ایجاد شده باشد که بهترین دکتر جراح ریه اصفهانکیست ؟  پس لطفا تا آخر این مقاله تخصصی , با ما همراه باشید.

بهترین دکتر جراح ریه اصفهان

اگر به دنبال متخصص جراحی ریه در اصفهان هستید, ما به شما کلینک تخصصی و فوق تخصصی دکتر بهنام یزدانی فوق تخصصی جراحی قفسه سینه و توراکوسوپی را پیشنهاد میکنیم. دکتر یزدانی دارای سابقه درخشان بیش از 20 سال در زمینه خدمات تخصصی جراحی می باشد  .

انواع جراحی های ریه
جراحی برای سرطان ریه در مرکز تخصصی و توسط متخصصان جراحی ریه انجام می‌شود.
چه نوع جراحی من نیاز دارم؟
نوع جراحی که شما برای سرطان ریه نیاز دارید به عوامل زیر بستگی دارد:
-اندازه سرطان
-موقعیت سرطان در ریه ها
-نوع سرطان ریه (سرطان ریه سلول کوچک یا سلول غیر کوچک)
-تا چه حد پخش شدن سرطان
سرطان ریه غیر کوچک
جراحی عمدتا برای برای درمان سرطان ریه غیر کوچک انجام می‌شود. اما اگر سرطان شما نزدیک یکی از بافت های زیر باشد، ممکن است جراحی برای شما مناسب نباشد:
-قلب
-نای
-مری
-رگ های بزرگ خونی
در این شرایط، دکتر شما ممکن است درمان های دیگر سرطان را به جای جراجی پیشنهاد دهد، مانند رادیوتراپی، شیمی درمانی یا ایمنی درمانی.
سرطان ریه سلول کوچک
جراحی به صورت طبیعی برای درمان سرطان سلول کوچک ستفاده نمی‌شود، مگر اینکه در سطوح بسیار ابتدایی باشد. سرطان ریه سلول کوچک وقتی مشخص می‌شود که معمولا تمام ریه را فرا گرفته و این ممکن نیست که تمام آن را با جراحی از بین برد. برای سرطان ریه سلول کوچک به جای جراحی بیشتر رادیوتراپی و شیمی درمانی رایج است. ممکن است به شما ایمنی درمانی هم پیشنهاد شود.
انواع جراحی ریه
در اینجا مدل های مختلفی از جراحی ریه وجود دارد. شما احتمالا یکی از آنها را انجام دهید:
برداشتن یک لوب (lobectomy)
ریه ها به بخش های مجزایی به نام لوب تقسیم شده اند. در ریه چپ دو لوب و در ریه راست سه لوب وجود دارد.
Lobectomy به معنای حذف کردن یک لوب از ریه است. جراح شما در صورتیکه این نوع عمل را در صورتیکه سرطان فقط در یک قسمت ریه شما باشد پیشنهاد نمی‌دهد. این رایج ترین نوع عمل برای سرطان ریه است.
برداشتن کل ریه
عمل برداشتن کل ریه را پنومونکتومی می‌نامند. متخصص شما این عمل را وقتی پیشنهاد می‌دهد که سرطان در قسمت مرکزی ریه باشد و هر دو لوب در قسمت چپ و هر سه لوب قسمت راست ریه را درگیر خود کند.
برداشتن بخشی از ریه
برخی اعمال برای برداشتن محل های خاصی از ریه هستند. شما باید این نوع عمل ها را در صورتی که سرطان شرایط زیر را داشته باشید انجام دهید:
-زود تشخیص داده شود
-در یک محل کوچک باشد
اگر متخصص تشخیص دهد که سرطان در همه جای ریه گسترده شده است این نوع عمل را پیشنهاد نمی‌دهد.
برداشتن یک تکه
برداشتن یک قطعه، محلی از ریه را که شامل قسمت های یک لوب یا بیشتر است را برمی‌دارد.
سگمنتومی
سگمنتومی محلی از ریه را همراه با سیاهرگ ها، سرخرگ ها و راه های هوایی بر‌می‌دارد.
برداشتن آستین
اگر سرطان در بخش مرکزی ریه شما باشد و در حال رشد در یکی از جریان های اصلی هوا باشد، شما عملی به نام برداشتن آستین را انجام خواهید داد. جراح شما بخش های راه های هوایی و هر چیز در اطراف سرطان را در لوب برمی‌دارد. این نوع جراحی مانند دیگر انواع جراحی متداول نیست.
چگونه جراحی خواهید شد؟
برای برداشتن سرطان ریه، شما احتمالا باید جراحی باز یا جراحی سوراخ کلید داشته باشید. اکثر مردم جراحی باز را انجام می‌دهند.
جراحی سوراخ کلید
این جراحی می‌تواند بخش های خیلی کوچک، زود تشخیص داده شده، و غیر سلول کوچک سرطان را بردارد. نام پزشکی این عمل جراحی توراکوسکوپی به کمک ویدئو (VATS) است. جراح 1، 2 یا 3 برش کوچک از یک طرف قفسه سینه شما برمی‌دارد. آنها از یک لوله دراز، خم شده به نام توراکواسکوپ استفاده می‌کنند.
توراکواسکوپ به یک دوربین فیبر نوری متصل می‌شود. این دوربین تصاویری از داخل قفسه سینه را در یک صفحه نمایش ویدئویی نشان می‌دهد. جراح ابزار جراحی را برای برداشتن سرطان وارد برش های دیگر می‌کند.
مرجع ها:
https://www.cancerresearchuk.org/about-cancer/lung-cancer/treatment/surgery/types

نوشتهٔ پیشین
بهترین دکتر جراح گوارش اصفهان | متخصص جراحی گوارش اصفهان
نوشتهٔ بعدی
بهترین دکتر جراح تیروئید اصفهان | متخصص جراحی تیروئید در اصفهان