بهترین دکتر جراح پستان اصفهان | متخصص جراحی پستان در اصفهان

این مقاله تخصصی در مورد بهترین دکتر جراح پستان اصفهان ( متخصص جراحی پستان در اصفهان ) نوشته شده است. شاید برای شما هم این سوالات ایجاد شده باشد که بهترین دکتر جراح پستان اصفهانکیست ؟  پس لطفا تا آخر این مقاله تخصصی , با ما همراه باشید.

بهترین دکتر جراح پستان اصفهان

اگر به دنبال متخصص جراحی پستان در اصفهان هستید, ما به شما کلینک تخصصی و فوق تخصصی دکتر بهنام یزدانی فوق تخصصی جراحی قفسه سینه و توراکوسوپی را پیشنهاد میکنیم. دکتر یزدانی دارای سابقه درخشان بیش از 20 سال در زمینه خدمات تخصصی جراحی می باشد  .

جراحی پستان (ماموپلاستی)

افزایش حجم پستان برای بهبود ظاهر، اندازه، و برجستگی پستان در زنان انجام می‌شود. زنان این کار را برای دلایل مختلف انتخاب می‌نند. برخی زنان احساس می‌کنند که پستان های آنها بسیار کوچک است. برخی احساس می‌کنند که بعد از حاملگی پستان های آنها دچار بزرگی شده است. برخی دیگر احساس می‌کنند که باید تقارن را در اندازه پستان ها تصحیح کنند.
افزایش حجم پستان می‌تواند با ایمپلنت که در زیر ماهیچه‌ی سینه یا خارج از آن قرار می‌گیرد، انجام شود. برش ها می‌توانند در نزدیکی زیربغل، محل اطراف نوک پستان، یا صفحه‌ی زیری پستان انجام شوند،همه‌ی عمل های افزایش حجم پستان یک عمل حداقل تهاجمی هستند. برای افزایش حجم در هر برش انجام شده در زیربغل یم آندوسکوپ (یک لوله‌ی نازک با دوربین کوچک و نور) ممکن است در حین عمل انجام شود.
ایمپلنت های پستانی از یک پوسته‌ی سیلیکونی پر شده با سالین (محلول آب نمک) یا ژل سیلیکونی است. یک زن سایز دلخواه خود را با سایز کردن ایمپلنت های آزمایشی تعیین می‌کند. اخیرا، ایمپلنت های پر شده با سالین از محدودیت خاصی پیروی نمی‌کنند. ایمپلنت های پر شده با ژل سیلیکونی، زمانی توسط FDA منع شده بودند، هم اکنون هم برای زنانی که در آزمایشات قانونی شرکت می‌کنند مجاز است.
افزایش حجم پستان یک عمل مستقیم است. همانند تمام عمل ها، برخی خطرات نامعین قابل وقوع است. نگرانی ها و انتظارات خود را بدانید. خطرات، مزایا و جایگزین های خود را بدانید.

کوتاهی پستان

جراحی کوتاهی پستان اغلب برای زنانی با سینه های بسیار بزرگ استفاده می‌شود که احساس ناراحتی قابل توجه مانند گردن درد، کمر درد، و بی حسی یا ضعف مربوط به وزن پستان ها را تجربه می‌کنند. در حین عمل، پوست اضافی، چربی، و بافت پستان برداشته می‌شود.
بعد از عمل، کوتاهی پستان می‌تواند سبب تغییر در احساس پستان و همچنین ناتوانی در شیر دادن را سبب شود.
بعد از کوتاهی پستان، اغلب زنان نشانه های راحت شدن از دست پستان های بزرگ را گزارش می‌دهند.

بازسازی پستان

جراحی بازسازی پستان بیشتر در زنانی که تحت جراحی ماتکتومی (برداشتن پستان) برای سرطان پستان قرار گرفته‌اند، انجام می‌شوند.
این عمل یک پستان را با ظاهر، برجستگی و حجم دلخواه را بازمی‌گرداند. نوک پستان و نواحی اطراف آن هم بازمی‌گردند. احساس طبیعی عملکرد پستان ها معمولا وقتی اعصاب حسی یا غدد شیر و مجاری آسیب دیده باشند، باز نمیگردد.
ظاهر، برجستگی و حجم پستان ها می‌تواند با ایمپلنت ها یا بافت طبیعی زنان بازیابی شود. اگر ایمپلنت استفاده شود، آن ایمپلنت با اندازه‌ی پستان دیگر باید هماهنگ شود. وقتی ممکن بود، ایمپلنت در ماهیچه‌ی سینه قرار می‌گیرد. یک پستان همچنین می‌تواند از بافت طبیعی بدن هم بازیابی شود. در این زمان، یک بخش از دیواره پایینی شکمی می‌تواند استفاده شود. گزینه های دیگر بازسازی اوتولوژی (استفاده از بافت خودی) است، که از ماهیچه های کمر و پوست یا چربی ماهیچه‌ های باسن استفاده می‌شود. گاهی اوقات جراحی روی پستان دیگر طبیعی برای تطبیق با پستان جدید بازسازی شده نیاز است.
بازسازی پستان می‌تواند در هر زمانی بعد از ماتکتومی انجام شود. این عمل اثرات شناخته شده‌ای برای باز درمانی سرطان ندارد و ظاهرا نیازی به مراقبت های بعد از سرطان ندارد.

بالا کشیدن پستان (ماستوپکسی)

در برخی زنان، پوست به اندازه‌ی کافی مقاوم و ارتجاعی نیست تا بتواند وزن پستان ها را تحمل کند، به همین دلیل پستان ها آویزان می‌شوند. با این شرایط، که پتوز نامیده ‌می‌شود، پوست زیادی در مقایسه با بافت پستان وجود دارد. برای بالا کشیدن سینه، پوست اضافی باید حذف شود. در اینجا تکنیک های جراحی زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند که شامل موارد زیر هستند:
الگوی معقول. برش ها، به شکل یک اتصال، به دور سینه و پایین پستان می‌روند.
Lejeour، برش ها در اطراف زیربغل و پایین می‌روند.
دونات یا دور زیربغل. برش ها فقط در اطراف زیر بغل می‌روند.
این جراحی ممکن است برخی جای زخم های دائمی برجای بگذارد، اما محصولاتی موجود است که کمک می‌کنند تا جای زخم به حداقل برسد.
مرجع

نوشتهٔ پیشین
بهترین دکتر جراح عمومی اصفهان | متخصص جراحی عمومی در اصفهان