بهترین دکتر جراح گوارش اصفهان | متخصص جراحی گوارش اصفهان

این مقاله تخصصی در مورد بهترین دکتر جراح گوارش اصفهان ( متخصص جراحی گوارش اصفهان ) نوشته شده است. شاید برای شما هم این سوالات ایجاد شده باشد که بهترین دکتر جراح گوارش اصفهانکیست ؟  پس لطفا تا آخر این مقاله تخصصی , با ما همراه باشید.

بهترین دکتر جراح گوارش اصفهان

اگر به دنبال متخصص جراحی گوارش اصفهان هستید, ما به شما کلینک تخصصی و فوق تخصصی دکتر بهنام یزدانی فوق تخصصی جراحی قفسه سینه و توراکوسوپی را پیشنهاد میکنیم. دکتر یزدانی دارای سابقه درخشان بیش از 20 سال در زمینه خدمات تخصصی جراحی می باشد  .

جراحی دستگاه گوارش
دستگاه گوارش یک سیستم پیچیده است که می‌تواند توسط بیماری هایی مثل، رژیم بد غذایی و تنش های احساسی مختل شود. در حالی که برخی از مشکلات گوارشی می‌توانند با دارو و تغییر شیوه زندگی، و برخی با جراحی رفع شوند. پزشکان از تکنولوژی برش لبه مانند دستگاه مافوق صوت گوارشی برای تشخیص و درمان شرایط گوارشی استفاده می‌کنند. دستگاه مافوق صوت گوارشی تصاویری با جزئیات بیشتری نسبت به دیگر مطالعات عکسبرداری برای سیستم گوارشی فراهم می‌کند. این به پزشکان اجازه می‌دهد تا مری و خط شکمی، از بالا تا پایین دستگاه گورش را بررسی کنند.
نقش اولیه دستگاه گوارش کمک به تجزیه و جذب مواد غذایی است. که به سیستم گوارشی (GI) معروف است، که شامل دهان، مری، معده، روده کوچک، روده بزرگ – که به نام کولون نیز معروف است – و مقعد است. غده های کوچک در دهان، معده، و روده کوچک ترشحاتی برای کمک به گوارش غذا تولید می‌کنند. دستگاه گوارشی همچنین شامل ماهیچه های نرمی است که غذا را در طی آن به حرکت در‌می‌آورد.
مشکلات مختلف دستگاه گوارش شامل:
بیماری ریفلاکس دستگاه گوارش (GERD)
گاهی با نام اسید برگشتی یا سوزش سر دل نیز شناخته می‌شود، GERDشرایطی است که اسید های معده دچار برگشت به سمت مری می‌شوند.
مری barrett
اگر ریفلاکس درمان نشود، می‌تواند منجر به مری barrett شود، شرایطی است که در آن ممکن است به سرطان منجر شود. قطع عضو درمانی است در جایی که عضو آسیب دیده دیگر قابل مشاهده یا زنده نیست. پزشکان از شکل های مختلفی برای قطع عضو استفاده می‌کنند، که نزدیک به صد سال است که بیماران با این شرایط را درمان می‌کنند.
جراحان از تکنیک خاص به نامHALO برای قطع عضو استفاده می‌کنند تا عضو تحت تاثیر را قطع کنند ، در حالی که جراحت را برای سلامت بافت مری به حداقل می‌رسانند.
مطالعات بالینی نشان دادند که بافت Barrett می‌تواند به طور کامل به وسیله قطع عضو HALO با درصد بهبودی 98.4 در بیماران، حذف شود.
کیسه صفرا
مردم می‌توانند کیسه صفرا را به دلایل سنگ کیسه صفرا، درد یا تورم با روش تکنولوژی های رباتیک حذف کنند. جراحان از یک برش کوچک به جای چهار برش که در لاپاروسکوپی مرسوم بود استفاده می‌کنند- جراحی کیسه صفرا از طریق ناف باعث ریکاوری سریعتر و دارای زخم اندک یا بدون زخم است.
فتق
یک مریضی فتق زمانی رخ می‌دهد که یک کیسه کوچک در بین ماهیچه های دیواره شکمی فشار وارد کند. فتق می‌تواند باعث ناراحتی شده و معمولا نیاز به ترمیم برای جلوگیری از بزرگ شدن دارد. جراحان از کم تهاجمی ترین روش های لاپاروسکوپی استفاده می‌کنند که درد کمتر و بهبودی زودتری را حاصل می‌کنند.
کولون / مقعد
شرایط بسیاری می‌تواند کولون را متاثر خود کند، که باعث خونریزی، تورم، مشکلات کنترل روده‌ای. سرطان روده یکی از عوامل شایع مرگ در کشورهاست. جراحان جراحی روده لاپاروسکوپی را با کمترین تهاجم انجام می‌دهند، که به جراحان اجازه می‌دهد بسیاری از مشکلات کولون را با برش های کوچک رفع کنند. با توجه به نوع جراحی، بیماران ممکن است بیمارستان را در طی چند روز ترک کرده و به زندگی عادی برگردند، و بهبودی این نوع جراحی بسیار زودتر از جراحی های باز است.
مرجع:
https://anmedhealth.org/services/surgery/gastrointestinal-surgery

نوشتهٔ پیشین
بهترین دکتر فوق تخصص جراحی قفسه سینه توراکس اصفهان | قیمت
نوشتهٔ بعدی
بهترین دکتر جراح ریه اصفهان | متخصص جراحی ریه در اصفهان